telefon +48 690 346 214 adres ul. Częstochowska 50, Opole e-mail biuro@panmedica.pl

Ablacja laserowa żylaków kończyn dolnych

Patomechanizm i przyczyny powstawania żylaków

Żylaki kończyn dolnych najczęściej wynikają ze zwiększenia ciśnienia w układzie żylnym i wtórnie niewydolności zastawek, które znajdują się w naczyniach, co w konsekwencji doprowadza do ich poszerzenia. Przyczyną tego schorzenia może być również niewydolność żylna, do której dochodzi wskutek niedrożności, lub podniedrożności spowodowanej zakrzepicą. Do wystąpienia schorzenia przyczynia się długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, a otyłość, ciąża i zaparcia mogą być czynnikami obciążającymi. Wbrew krążącej opinii jest to przypadłość dotykająca w równym stopniu kobiety jak i mężczyzn, jednak aspekty estetyczne powodują, że pacjentki częściej podejmują się ich leczenia.

Rozpoznanie i metody leczenia

Lekarz stawia rozpoznanie na podstawie wywiadu oraz badania fizykalnego, natomiast u każdego pacjenta przed leczeniem będzie konieczne wykonanie badania USG Doppler, w celu oceny zakresu zabiegu. Pierwszym sposobem leczenia jest zmiana trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej oraz zakładanie pończoch uciskowych. Jeżeli efekt leczenia zachowawczego jest niezadowalający można wykonać jeden z kilku rodzajów zabiegów chirurgicznych. Obecnie najnowocześniejszą metodą jest obliteracja żył za pomocą laseroterapii, która cechuje się mniejszymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu i pozwala na przeprowadzenie leczenia w trybie jednodniowym.

Przebieg zabiegu

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym co daje pełny komfort pacjentowi lub w znieczuleniu miejscowym co z kolei ogranicza koszty. Światłowód o średnicy ok. 1mm wprowadza się do żyły poprzez nakłucie naczynia, bez konieczności nacinania skóry. Dzięki energii cieplnej wytwarzanej przez laser żylaki ulegają obkurczeniu, co obserwuje się na obrazie USG podczas zabiegu. Cała procedura trwa 30-45 min w zależności od ilości naczyń wymagających ablacji. Po zabiegu kończyna jest zabezpieczana opatrunkiem uciskowym. Po obserwacji na sali pooperacyjnej i ustąpieniu działania leków znieczulających pacjent może udać się do domu.

Cena: od 4400 zł

*Podana cena nie stanowi oferty handlowej.

Poznaj lekarzy wykonujących ten zabieg

Zdjęcie lekarza Jakub Palacz

dr Jakub Palacz

Specjalista chirurgii naczyniowej

Dowiedz się więcej Umów wizytę
Zdjęcie lekarza Grzegorz Oszkinis

Prof. dr hab. Grzegorz Oszkinis

Specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, angiologii

Dowiedz się więcej Umów wizytę
Zdjęcie lekarza Jacek Hobot

dr Jacek Hobot

Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej

Dowiedz się więcej Umów wizytę

Sprawdź w swoim miejscu pracy

czy masz pracownicze ubezpieczenie ochronne na życie, w ramach którego możesz otrzymać świadczenie pieniężne za zabieg operacyjny w naszej klinice.